На Форумі ми поділилися досвідом партнерської співпраці із Департаментом соціальної та ветеранської політики КМДА в організації роботи Центру стресостійкості міста Києва.
Проєктна менеджерка ГО «Новий соціальний вектор» Ольга Чеванькова:
– На плечі українських жінок лягло багато відповідальності: родина, робота, доглядова праця, крім того, весь час напружують стреси, обстріли, хронічна тривожність. У професійному житті теж збільшилося навантаження: жінки шукають більші заробітки, сідають за руль вантажівок, йдуть в автопарки, метро, беруть роботу додому. За таких умов ментальне здоров’я жінки стає ключовим чинником не лише її особистого добробуту, а й майбутнього всієї нації. Адже треба ставити на ноги дітей, підтримувати чоловіків, які повертаються з війни з інвалідністю. Я вже не кажу про жінок, які втратили чоловіків і залишилися наодинці з усіма проблемами.
Для відбудови та відновлення країні потрібні врівноважені й ментально здорові жінки, і наша ГО якраз цим опікується. Психологині нашої громадської організації беруть участь у проєкті Українського жіночого Фонду «ЇЇ СИЛА: підтримка жінок України в часи війни та відновлення», в рамках якого пройшли навчання «Посилення підтримки жінок, постраждалих від війни» та наразі проводять групові та індивідуальні тренінги для фахівців соціальних служб, ДСНС, працівників критичної інфраструктури міста Києва, які безпосередньо працюють з жінками та дівчатами, які постраждали від конфлікту, зокрема гендерно-зумовленого насильства та сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК).
Тетяна Мельничук, психологиня проєкту «ЇЇ СИЛА: підтримка жінок України в часи війни та відновлення»:
– Форум зібрав понад 120 учасників. Серед них керівники управлінь, департаментів, служб, громадських організацій, науковців, донорів. Головне питання, хто за що у сфері ментального здоров’я. Складається враження, що всі щось роблять, але немає «єдиного Центру управління» проблемами. Пересічна людина не має всієї інформації, куди треба звертатися, система перенаправлення не працює. Разом з тим, місто постійно відстежує емоційний стан киян і бачить запит на психосоціальну підтримку. Це мають взяти за правило всі роботодавці столиці.
Comments